Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o.
http://www.kzl.pl
Ludwikowo 1
Bydgoszcz
Produkcja sprzętu elektrycznego elektronicznego komputerowego i pomiarowego

Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. to polski producent i dostawca dedykowanych systemów do obsługi komunikacji kolejowej i pozakolejowej oraz systemów poboru opłat. W sposób kompleksowy realizuje wyposażenie dworców kolejowych, stacji i przystanków w systemy informacji pasażerskiej. Spółka należy do Grupy PKP.

Firma oferuje:
• Systemy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zgodne z najnowszymi wytycznymi Ipi-6)
• Systemy Łączności Kolejowej
• Systemy Monitoringu Obiektów Kolejowych (zgodne z Ipi-4 oraz Ie-111; Ie-118, dla przejazdów kat. A, kat. B i F)
• Systemy Poboru Opłat (biletomaty, parkomaty)
• Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych

Od 1852 r. firma tworzy i dostarcza systemowe rozwiązania dla kolei. Początkowo były to urządzenia sygnalizacyjne, jednak wraz z rozwojem techniki i technologii spółka zwiększyła swoją ofertę produktową, aby jak najlepiej spełniać wymagania i oczekiwania klientów i użytkowników. Dzisiaj zdecydowana większość polskich dworców kolejowych wyposażona jest w System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej jej produkcji.
Firma dostarcza na kolej również Systemy Monitoringu Obiektów Kolejowych oraz Systemy Łączności Kolejowej zapewniające bezpieczną łączność między posterunkami.
Obecnie parkomaty, biletomaty mobilne i stacje ładowania EV jej produkcji funkcjonują w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce, w miastach, firmach czy w komunikacji publicznej.
Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. to producent urządzeń i systemów z ponad 165 letnią tradycją. W firmie powstają autorskie rozwiązania mechaniczne, elektroniczne i programistyczne. Firma zapewnia szybki dostęp do serwisu i aktualizacje użytkowanych rozwiązań. Dzięki przynależności do stabilnej Grupy PKP stosuje praktyki zapewniające wzorową realizację i prowadzenie projektów, a także wsparcie w zakresie zaawansowanych systemów transportowych. Produkty spółki objęte są całodobowym wsparciem serwisowym gwarantującym ciągłość funkcjonowania najbardziej wymagających systemów bezpieczeństwa i dystrybucji informacji.

Za nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i wdrożenie ich do produkcji firma otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m.in.: tytuł Firmy Roku 2019, Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu, EkoInspiracja 2017, Gazela Biznesu 2017, Diament Forbes’a, srebro EcoVadis 2016, nagroda Teraz Polska w jubileuszowej XXV edycji tego prestiżowego konkursu, Promotor Polskiej Gospodarki, Pracodawca Roku Pomorza i Kujaw.

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia