Dialog społeczny w regionie kujawsko-pomorskim

„Dialog społeczny w regionie kujawsko-pomorskim – najlepsze rozwiązania dla przedsiębiorców” – Pracodawcy Pomorza i Kujaw rozpoczęli cykl spotkań dyskusyjnych w największych miastach regionu. Spotkania realizowane są w ramach projektu „Dialog pracodawców Pomorza i Kujaw”. Inauguracja odbyła się 29 maja w Hotelu Bast w Inowrocławiu z udziałem m.in. wiceprezydenta Inowrocławia Ireneusza Stachowiaka, Urszuli Iwickiej prezes Sanatorium Oaza SA a także Andrzej Arndt Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych. Moderatorem spotkań jest doświadczony konsultant, trener oraz coach Robert Olender.


W toku spotkań uczestnicy mają możliwość poznania podstawowych informacji o organizacji Pracodawcy Pomorza i Kujaw. Dyrektor biura Hanna Wygocka przedstawia także zagadnienia związane ze wsparciem rozwoju firm w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. W dyskusji uczestnicy wymieniają się ciekawymi doświadczeniami związanymi z uczestniczeniem w dialogu społecznym.
W spotkaniu w Bydgoszczy (10 czerwca 2014 r.) udział wzięli m.in. wiceprezydent miasta Elżbieta Rusielewicz, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Region Bydgoszcz Leszek Walczak oraz reprezentujący zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw Romuald Kosieniak. W Hotelu Pod Orłem w dyskusji udział brali także inni przedstawiciele przedsiębiorczości, związkowcy i dziennikarze.
- Dziękuję za zorganizowanie spotkania Pracodawcom Pomorza i Kujaw. Zgadzam się z występującymi przede mną, że zaufanie, wiarygodność i współpraca są tym, co w dialogu społecznym istotne. Nie zgadzam ze sformułowaniem "strony dialogu społecznego". Zręczniej dla samego dialogu byśmy mówili o partnerach - stwierdziła m.in. wiceprezydent Bydgoszczy.
Dialog Bydgoszcz
Następne spotkania pod koniec czerwca: 26-ego w Hotelu Rad w Grudziądzu, 27-ego w Hotelu Spichrz w Toruniu oraz 30-ego we Włocławku w Hotelu Victoria. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia