Gala konkursu "Pracodawca Pomorza i Kujaw 2013"

Podczas uroczystej Gali Konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2013” w Hotelu Brda poznaliśmy laureatów. Była to XIII edycja gali, ale tytuł ”Pracodawcy Pomorza i Kujaw” po raz pierwszy przyznano przedsiębiorcom, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów  w ocenie Kapituły Konkursowej odrębnie w następujących kategoriach:

- Mikro i Mały Przedsiębiorca,
- Średni i Duży Przedsiębiorca,
- Innowacyjna Firma.

 

Wyniki konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2013” (pełna wersja):

 

Korzystając z okazji  Gali Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw przyznał poza konkursem 2 dodatkowe tytuły:

„Przyjaciel Przedsiębiorcy 2013”:

Za skuteczność  programów rozwoju gospodarki, zwłaszcza wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw postanowił nadać tytuł „Przyjaciela Przedsiębiorcy 2013”  Bożenie Lublińskiej-Kasprzak prezesowi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tytuł „Liderzy współpracy 2013”:

Za działania rozwijające sieciową współpracę oraz włączające regionalne przedsiębiorstwa w globalny łańcuch wartości dodanej Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw postanowił nadać tytuł „Liderzy Współpracy 2013” firmom Belma Accessories Systems Sp. z o.o. i Alcatel-Lucent Polska Sp. z o.o.

 

Statuetki i dyplomy odebrali: prezes zarządu Belma Accessories Systems Jacek Kurkus oraz dyrektor operacyjny centrum przemysłowego Alcatel-Lucent Polska Władysław Grott.

Alcatel-Lucent Polska Sp. z o.o.  w ramach działalności Centrum Przemysłowego w Bydgoszczy współpracuje z firmą Belma Accessories Systems w zakresie rozwoju, konstrukcji i produkcji zaawansowanych technologicznie  metalowych szaf zewnątrzbudynkowych wykorzystywanych w najnowszej generacji systemach telekomunikacyjnych. Rok 2013 był rokiem rekordowym, gdzie firmy te wysłały wspólnie w świat ponad 1500 systemów telekomunikacyjnych, promując Bydgoszcz i region w Republice Południowej Afryki, Arabii Saudyjskiej, Danii, Szwecji, Kubie, Niemczech, Włoszech, Tunezji, Iraku, Serbii, Słowacji i Argentynie.

 

Kategoria Mikro i Mały Przedsiębiorca:

a) wyróżnienia

- za wdrożenie na polskim rynku usług konsultingowych dla firm autorskich produktów rozwojowych dla Grupy Doradczo-Szkoleniowej FALCO Mariusz Lipkowski, Marcin Szymański Spółka Jawna

Firma FALCO  od 2005 roku wspiera firmy z ponad 20 branż w skali kraju poprzez profesjonalne usługi doradcze i szkoleniowe, doskonaląc przede wszystkim kadry kierownicze.

 

- za szczególną aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu dla firmy HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o.

Firma  HORUS  zajmuje się sprzedażą wysoko przetworzonych produktów do użytku przemysłowego. W 2013 roku kontynuowała  inicjatywę promującą używanie materiałów odblaskowych na drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2013” w kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca:

Za tworzenie nowych miejsc pracy opierających się o kreatywność i wiedzę techniczną kadr otrzymał Bipromasz Biuro Projektowo-Handlowe Mieczysław Gorzoch
Firma Bipromasz zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem maszyn i urządzeń z wykorzystaniem hydrauliki siłowej i pneumatyki.

 

 

Kategoria Średni i Duży Przedsiębiorca:

a) wyróżnienia
- za efektywne wdrożenie nowych inwestycji technologicznych oraz wzrost wydajności i bezpieczeństwa pracy w działalności produkcyjnej  dla Bydgoskiego Zakładu Przemysłu Gumowego „Stomil” S.A.

Firma „Stomil” od ponad 90 lat zajmuje się w Bydgoszczy produkcją wyrobów gumowych. Ostatnio zmodernizowała produkcję węży hydraulicznych.

 

- za  szczególną aktywność  w realizacji inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych dla mieszkańców Bydgoszczy w ramach rozwoju Muzeum Wodociągów dla Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy  Sp. z o.o.
 
Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja od 114 lat dba o jakość  zbiorowego  zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Bydgoszczy.

 

b) Tytuł „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2013” w kategorii Średni i Duży Przedsiębiorca:

za kompleksowy rozwój usług informatycznych  w oparciu o specjalistyczną wiedzę pracowników otrzymuje Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz S.A.

Spółka ZETO Bydgoszcz dostarcza kompleksowe usługi informatyczne dla sektora ubezpieczeniowego, administracji publicznej i przedsiębiorstw od ponad 45 lat.

 

 

Kategoria Innowacyjna Firma:

a) wyróżnienia

 -za konsekwentne wykorzystywanie potencjału uczelni wyższych przy  opracowaniu  nowych produktów  i procesów  technologicznych otrzymuje  Passio Sp. z o.o.

Spółka Passio jest dostawcą komponentów dla przemysłu elektrotechnicznego, elektronicznego i AGD na terenie Polski.

 

- za cykliczne wdrażanie innowacyjnych projektów, które umożliwiły uruchomienie w Bydgoszczy Krajowego Centrum Serwisowego samolotów F-16 otrzymują  Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Wojskowe Zakłady Lotnicze oferują kompleksowe remonty i  serwis samolotów wojskowych i cywilnych. Należą do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla obronności Polski.

 

b) Tytuł Innowacyjnej Firmy

- za determinację w łączeniu tradycji z nowoczesnością, która  przyniosła rynkowy sukces w skali europejskiej oparty na wdrożeniu innowacyjnych technologii i  nowego wzornictwa dla Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.; 

W spółce PESA  funkcjonuje największy w tej części Europy, zatrudniający 200 osób Dział Badań i Rozwoju, pracujący nad innowacyjnymi rozwiązaniami w produkcji pojazdów szynowych.

 

 

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia