Nowe hale i nominacja potwierdzeniem rozwoju BPPT

Na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego swoje hale na łączną powierzchnię 38 tysięcy metrów kwadratowych buduje 5 kolejnych firm. Z deklaracji przez nie złożonych wynika, że zatrudnią one około 320 pracowników. Kilka zakładów już niedługo rozpocznie produkcję. Szacujemy, że do końca roku zatrudnienie na jego terenie wzrośnie do blisko 1500 pracowników - informuje Andrzej Półgrabski, Prezes Zarządu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców z zainteresowaniem obserwuje rozwój firm, które są zrzeszone w Związku. Jedną z nich jest BPPT, nominowany do prestiżowej nagrody FDI Poland Investors Awards w kategorii Top Technology Park of the Year (Park Technologiczny Roku). Można o tym przeczytać w osobnym artykule w oficjalnym serwisie Bydgoszczy.

www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2013-pazdziernik/BPPT_w_r_d_nominowanych.aspx#1

Z początkiem lipca na terenach Parku rozpoczęła się budowa kolejnych firm: Cimat oraz BIMs PLUS. Cimat  jest liderem w produkcji i sprzedaży nowych wyważarek w Polsce i jednym z liczących się dostawców na świecie. Powierzchnia powstającej hali osiągnie 1923 m2.  BIMS PLUS jest natomiast największą hurtownią w Polsce, obsługującą kompleksowo branżę: instalacyjną, sanitarną, grzewczą, klimatyzacyjną i wentylacyjną oraz sieci zewnętrznych. Wielkość budowanej hali wynosić będzie  6012m2.
Na tym nie kończą się możliwości znalezienia pracy dla bydgoszczan. W drugiej połowie roku zakończą się budowy kolejnych trzech hal. Działalność swoją rozpoczną w nich między innymi Metalbark i Metalcynk. Firma Metalbark specjalizuje się w generalnym wykonawstwie konstrukcji stalowych oraz realizacji inwestycji. Firma realizuje kontrakty na terenie całej Unii Europejskiej oraz współpracuje z podmiotami krajowymi. W zakresie produkcji Metalbarku znajdują się m.in. wielostanowiskowe i piętrowe parkingi samochodowe, hale magazynowe, sportowe, estakady dla przemysłu chemicznego czy regały wysokiego składowania. Przedsiębiorstwo Metalcynk jest firmą, która ściśle będzie współpracowała z Metalbarkiem. Będzie posiadała jeden z największych basenów do cynkownia w Europie.

W kwietniu br. został uruchomiony zakład MMP Neupack Polska. Firma wyróżnia się kreatywnością przy tworzeniu opakowań z tektury, co znajduje odzwierciedlenie w szerokim asortymencie produktów. Swoją działalność prowadzi na terenie nieco ponad 8 ha, który włączony jest do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Na terenie BPPT firma ta zatrudnia już ponad 110 osób.
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny stale aktywnie poszukuje nowych inwestorów, aby pobudzać gospodarkę w Bydgoszczy i zwiększać liczbę miejsc pracy dla jej mieszkańców. Jeszcze w tym roku budowę centrum logistyczno-serwisowego na terenie BPPT powinna rozpocząć firma Doka Polska.

 

 

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia