W Przystani Bydgoszcz "Rozmowy o biznesie"

Podczas drugiego spotkania networkingowego z cyklu „Rozmowy o biznesie” w panelu dyskusyjnym zasiedli: z firmy Alcatel Lucent Polska sp. z o.o. -Andrzej Dulka-  Prezes Zarządu oraz Władysław Grott- Dyrektor Operacyjny ICC, natomiast z Belma Accessories Systems sp. z o.o. - Jacek Kurkus – Prezes Zarządu oraz Piotr Ślużyński- Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Techniczny.
Alcatel-Lucent / Belma Accessories Systems
Zaszczyciło nas swoją obecnością tylu znakomitych gości, gdyż rozmowa dotyczyła współpracy między lokalnymi przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces na skalę globalną. To właśnie za działania rozwijające sieciową współpracę oraz włączające regionalne przedsiębiorstwa w globalny łańcuch wartości dodanej Zarząd Pracodawców Pomorza i Kujaw nadał firmom BAS sp. z o.o. i Alcatel Lucent Polska sp. z o.o.  tytuł „Liderzy Współpracy 2013”.
Założeniem spotkań jest umożliwienie uczestnikom wymiany opinii i dobrych praktyk w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz nawiązywania współpracy wewnątrz naszej organizacji. To także stworzenie forum bliższego poznania się przedstawicieli firm skupionych w Pracodawcach Pomorza i Kujaw.
Zaproszeni goście przybliżyli uczestnikom spotkania czym zajmują się ich przedsiębiorstwa oraz jak doszło do współpracy w zakresie produkcji szaf telekomunikacyjnych na skalę światową. Prezes Jacek Kurkus opowiadał jak latami budowany był potencjał BAS, właśnie po to by sprostać wymaganiom takich partnerów jak Alcatel Lucent i dzięki czemu otrzymali pierwsze zlecenie.  Podsumował to słowami „ Żeby coś mogło się wydarzyć, trzeba marzyć”. Jak zatem doszło do realizacji marzeń? O to już w szczegółach zapytali moderatorzy spotkania: Małgorzata Pelc właścicielka agencji marketingowej TANDEM oraz Marcin Szymański – wspólnik Grupy Doradczo-Szkoleniowej FALCO.
Mimo, że nie wskazano konkretnego momentu zawiązania współpracy- Panowie zgodnie doszli do wniosku, że połączyły ich wartości stanowiące klucz do trwałych relacji biznesowych: wzajemny szacunek, dbałość o tradycję, zaufanie. Jak słusznie zauważył prezes Andrzej Dulka: ”Sprzedam-kupię to nie biznes, ważna jest współpraca”. Podczas rozmowy moderowanej goście stwierdzili, że to co ich wyróżnia i co stało się czynnikiem sukcesu to procesy wewnętrzne, nowoczesne technologie (7 Nagród Nobla dla Alcatel-Lucent), podobne systemy wartości i inwestycja w ludzi. Obie firmy dbają o to by pracownicy wyznawali te same wartości co pracodawca. Prezes Alcatela zauważył, że nie produkują po prostu systemów telekomunikacyjnych lecz sprzedają szczęście: umożliwiają kontakt bliskim sobie ludziom, dają radość pierwszej rozmowy osobom, które nie miały dostępu do telefonu. Tę samą wiarę wpajają pracownikom.
Belma - Przemysław Błażejewski
Głos w dyskusji zabrał m.in. Pan Przemysław Wypijewski, Dyrektor Ekonomiczno- Finansowy Belma SA, wskazując, że także  współpracują z BAS oraz, że współpraca w regionie jest nie tylko korzystna dla firm ale także dla gmin, które zyskują  dzięki inwestycjom i podatkom. Pytań i odpowiedzi było oczywiście więcej. Podniesiono m.in. temat kapitału firmy. Kluczowe okazały się dla BAS dotacje unijne, które dały bardzo silny impuls do rozwoju i wpłynęły na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa. Poruszono także kwestię patriotyzm lokalnego i słusznie stwierdzono, że Bydgoszcz i Toruń chcąc zachęcić koncerny do inwestowania w regionie powinny odłożyć wszelkie animozje na bok i mówić wspólnym głosem, promującym województwo kujawsko-pomorskie jako przyjazne dla biznesu. Padały sugestie, że może w związku z powyższym przedsiębiorcy powinni włączyć się w politykę. Goście jednak dalecy byli od tego typu stwierdzeń i zasugerowali by po prostu rozsądnie  wybierać rządzących.
W przygotowaniu jest kolejne spotkanie networkingowe. Biuro Pracodawców Pomorza i Kujaw jest otwarte na propozycje od firm członkowskich co do wyboru gości specjalnych. Zapraszamy także przedstawicieli firm członkowskich do uczestnictwa w ROZMOWACH O BIZNESIE.
Tym razem gościliśmy przedstawicieli różnych firm i instytucji: Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o., Syneo.pl, Moto Budrex Sp. z o.o., T KOMP, SoftBlue SA, Grupa GRAN, PWS Konstanta SA, Politech Sp. z o.o., AgroBiznes Park Sp. z o.o., Aviva, ZETO Bydgoszcz SA, Macrologic SA, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Biuromax- Balcer Sp. z o.o., Inwest Partner, Kompas –spedycja, Piotr Beczek- Kancelaria Consultingowa.  Wszystkim uczestnikom drugiego spotkania z cyklu ROZMOWY O BIZNESIE serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas spędzony w Przystani Bydgoszcz, firmie członkowskiej Pracodawców Pomorza i Kujaw!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Przystań

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia