Wnioski poparcia dla budowy S-5

Pracodawcy Pomorza i Kujaw zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych Strategii Rozwoju Transportu 2020. Każdy może złożyć wniosek w internecie, bez wychodzenia z domu.

Link do ankiety online TUTAJ:
Swoje poparcie dla jak najszybszego rozpoczęcia brakujących odcinków trasy S-5 w regionie można wyrazić także tradycyjną pocztą lub osobiście w oddziale GDDKiA. Wypełnienie ankiety deklaruje Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw. - Bydgoszcz jest odcięta od głównych szlaków komunikacyjnych. Trasa S5 jest najważniejszą inwestycją. Połączy nas z autostradami północ-południe i wschód-zachód - powiedział prezes Ślachciak komentując dla "Expressu Bydgoskiego" sytuację wokół budowy S5 (http://express.bydgoski.pl/301537,Bombardujmy-ministerstwo-mailowo-listo...).

W piątek, 10 stycznia już po publikacji artykułu wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska wypowiedziała się na konferencji prasowej. Zadeklarowała, że trasa S-5 Wrocław-Poznań-Bydgoszcz oraz połączenie autostrad A2 z A1 na odcinku Bydgoszcz-Nowe Marzy są na liście priorytetów resortu z zakresu transportu na rok 2014. "W najbliższych miesiącach rozpocznie się realizacja, zostaną rozstrzygnięte lub zostaną ogłoszone przetargi dla następujących, kluczowych ciągów dróg ekspresowych i autostrad w Polsce" - czytamy w informacji ministerstwa (http://www.mir.gov.pl/aktualnosci/ministerstwo/Strony/PriorytetyMIRna2014rok.aspx).

Włączmy się w zapewnienie regionowi właściwych rozwiązań transportowych, które wpłyną na rozwój biznesu na Kujawach i Pomorzu.

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia