ZŁOTECKI Sp. z o.o.
Żelechlin 2
Rojewo
Produkcja pojazdów i silników oraz ich części

Firma “ZŁOTECKI” została założona w 1972 roku przez Leona Złoteckiego, świadcząc usługi jako mały warsztat pojazdów mechanicznych. W latach osiemdziesiątych w wyniku nadchodzących zmian gospodarczych, została uruchomiona produkcja części zamiennych do silników spalinowych. 30.09.2002 roku firma “ZŁOTECKI” przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a 31.10.2002 rozpoczęła swoją działalność w ramach spółki kapitałowej. Spółką zarządza Michał Złotecki jako Prezes Zarządu. Głównymi udziałowcami firmy są: Michał Złotecki, Lucyna Złotecka Marcinkowska. Równomierny rozwój firmy oraz inwestowanie w nowoczesne technologie, zasoby ludzie pozwoliły na wprowadzenie do produkcji - tłoków do silników spalinowych. Firma “Złotecki” Sp. z. o.o. oferuje swoim klientom szeroką gamę towarów począwszy od części zamiennych do motocykli, poprzez części do maszyn rolniczych, a na tłokach do ciężkich ciągników rolniczych kończąc. Dbając o ciągłe podnoszenie jakości produktów, Spółka ściśle współpracuje z Instytutem Materiałów Nieżelaznych w Skawinie w zakresie badania materiałów używanych do produkcji. Spółka posiada własną odlewnię aluminium, co pozwala na pełną kontrolę procesu produkcji. Firma stawia na jakość zgodnie z utrzymywanym od 2004 roku Certyfikatu ISO 9001-2000.

Firma prowadzi działalność w zakresie:

- odlewnictwa metali, żeliwa, staliwa, metali lekkich, metali nieżelaznych, miedzi i stopów miedzi

- obróbki metali i nakładanie powłok na metale i elementów metalowych

- kucia, prasowania, wytaczania i walcowania metali

- produkcji części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych i ich silników

- zagospodarowania metalowych odpadów i złomu

- sprzedaży części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych, części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych, części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych, akcesoriów do i części do motocykli

- sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz części do urządzeń i maszyn rolniczych

Firma cyklicznie uczestniczy w Międzynarodowych Targach AUTOMECHANIKA we Frankfurcie zwiększając tym samym zainteresowanie swoją ofertą na rynku eksportowym. Firma otrzymała Nagrodę Gepardy Biznesu z 2008 r. Wyróżnienie w rankingu najdynamiczniejszych firm województwa kujawsko-pomorskiego według wzrostu wartości rynkowej w okresie od 31 marca 2006 r. do 31 marca 2008 r. na podstawie danych Wywiadowni Gospodarczej InfoCredit. Do chwili obecnej Spółka współpracowała wielokrotnie z jednostkami naukowo - badawczymi m in.

a) badania prototypowej serii dla Politechniki Śląskiej pt. Możliwości zastosowania kompozytów heterofazowych w tłokowych sprężarkach powietrza

b) projekt celowy NOT pt. Opracowanie technologii odlewania tłoków do silników typu 4CT90 oraz ADCR w warunkach Firmy "Złotecki". Zasoby techniczne Spółki to profesjonalnie wyposażony park maszynowy wraz z technologią CNC i CAD w projektowaniu technicznym i maszynami odlewniczymi.

Serwis www jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
projekt i realizacja: MPMedia